Знайди себе у світі волонтерства!

Міжнародний волонтерський табір у Музеї історії сільського господарства Волині, Скансен успішно проведено!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переповнені і збагачені враженнями, поїхали додому учасники міжнародного волонтерського табору  зініційований Міжнародним громадським об’єднанням «Волинське братство» у Києві та Всеукраїнською асоціацією молодіжного співробітництва «Альтернатива – В». Він успішно пройшов в Музеї історії сільського господарства Волині, Скансен в Рокинях біля Луцька.

Скансен в Рокинях – це культурно – освітній центр, який презентує українську духовну і матеріальну культуру волинсько – поліського регіону, пам’ятки національної спадщини; охороняє архітектурні споруди минулих часів, зберігає народні українські традиції, звичаї та обряди. Тому й визначили цей об’єкт як базовий етнографічний, і не помилилися, там роботи вистачило усім. Наш табір працював з 30 липня до 12 серпня 2017 р., за участю молоді з 7 країн світу. Реалізація проекту відбулася за фінансової підтримки Благодійного Фонду «Здоров’я для всіх», ФОП Козел В. М. та мецената з м. Луцька, який побажав залишитися анонімом. Міжнародна команда з 12 волонтерів, а це – молоді люди з Сербії, Франції, Німеччини, Японії, Туреччини, Чехії та України, яка виконувала різноманітні роботи з благоустрою. Волонтери впродовж таборування допомагали працівникам різними видами діяльності: встигли замінити покриття на одній з хат; відновити зовнішній вигляд скансена (інформаційні знаки, стенди, рекламні щити, створили і оформили схему музею); облаштували традиційну призьбу волинської хати. Коли серед спекотного серпня видався один дощовий день, то вдалося попрацювати і всередині музею – прибрали його приміщення, полагодили електрику та ін.

Найоб’ємнішими були роботи під кодовою назвою «хащі». Адже територія заросла не тільки бур’яном, але й молодими кущами, які потрібно було вирубати сокирою. З креативним підходом «освіжили» лавочку для закоханих з написом, який став крилатою фразою табору – «Сонечко моє, я тебе кохаю!».

По – справжньому реставрували вхідну браму до музею. Треба було бачити, як скурпульозно відчищали, шпаклювали і розмальовували кожен фрагмент, кожну літеру, кожну дощечку цього об’єкту. Зате яка вийшла брама!

Однак акція передбачила і відпочинок: майстер – класи з волинської вишивки, оглядові екскурсії, приготування національних українських страв. Волонтери навчилися ліпити вареники і робити з глини свищики, в’язати ляльки – мотанки. А побувавши в гостях у відомої далеко за межами Волині майстрині з соломоплетіння Марії Кравчук, були настільки вражені її виробами, що свого захоплення неможливо було висловити словами. Побачене й почуте дало змогу іноземцям доторкнутися до колориту українських традицій, які нікого не залишили байдужими.

Вільного часу волонтери мали небагато, однак вони встигли відвідати у Луцьку замок Любарта, «Медову» хату», будинок – вернісаж скульптора Миколи Голованя, Молодіжний центр Волині, фестиваль українського духу «Бандерштат».

Унікальність проведеної волонтерської кампанії полягає в тому, що вперше МГО «Волинське братство» у співробітництві з ВАМС «Альтернатива – В» започаткувало спільну міжнародну акцію, яка мала на меті: підвищення обізнаності українських та іноземних учасників у сфері культурної спадщини Волині і популяризацію її у своїх країнах; поширення знань та навичок неформальних методів освіти для пропагування захисту й збереження традиційних надбань Волині.

Мету проекту – привернути увагу місцевих громад, особливо молоді, до об’єктів історичної старовини, сприяти переосмисленню їх значення для України, – на нашу думку, вдалося успішно досягти. Надалі необхідно запропонувати зацікавленим особам та інституціям області розробити концепцію збереження національної спадщини Волині, як туристичного краю, зробити маршрути її унікальною територією привабливими для гостей і самих волинян, залучити місцеве населення до її охорони, адже опікуватись унікальними об’єктами краю є справою не тільки держави, а й пересічних громадян.

Повертаючись до своїх країн, волонтери продовжуватимуть поширювати набуті знання та досвід, популяризуючи тим самим Україну та її історичну спадщину. Ми з надією очікуємо, що наступного року волонтерський табір  знову зустріне багато іноземних волонтерів, які допоможуть Музею під відкритим небом в Рокинях надалі успішно працювати!

Зворотній звязок

Please wait...

Календар подій

Січень 2019
M T W T F S S
« Dec    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031